Bezbolesny i profesjonalny dentysta Gliwice. Stomatologia na najwyższym poziomie

dentysta Gliwice

Stomatologia skupia się na leczeniu chorób zębów, jamy ustnej oraz przyzębia. Zaleca się wykonywanie wizyt kontrolnych raz lub dwa razy w roku. Palacze są zdecydowanie bardziej narażeni na choroby dziąseł, dlatego w ich przypadku higiena jamy ustnej jest wyjątkowo ważna.

Każdy powinien przynajmniej raz w roku chodzić do dentysty. Lekarzem stomatologiem może zostać jedynie osoba, która ukończyła studia na kierunku lekarsko-dentystycznym tak jak np. dentysta Gliwice.

Stomatologia dziecięca a dentysta Gliwice

Można wyróżnić także stomatologię dziecięcą, która określana jest mianem pedodoncji. Należy pamiętać, że leczenie zębów mlecznych jest tak samo ważne jak leczenie zębów stałych. Dzieci powinny już od najmłodszych lat uczyć się najważniejszych zasad higieny. Na mapie turystyki stomatologicznej Polska jest niezwykle ważnym państwem. Warto zwrócić uwagę na fakt, że do naszego kraju przyjeżdżają leczyć zęby obywatele Niemiec, Anglii, a nawet ludzie ze Skandynawii.

dentysta Gliwice

Próchnica

Gdy próchnica jest już mocno rozwinięta to może pomóc jedynie doświadczony dentysta Gliwice są miastem, gdzie każdy pacjent może otrzymać pomoc. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się stomatologia zachowawcza, która obejmuje zabiegi związane z odbudową zęba. Najbardziej rozpowszechnioną chorobą zębów jest oczywiście próchnica, którą wywołują bakterie. Należy jednak pamiętać, że można skutecznie zapobiec powstaniu próchnicy. Oprócz codziennego mycia zębów, należy również używać nici dentystycznej oraz płynu do płukania jamy ustnej. W początkowym stadium próchnicy całkowicie wystarczające jest zlikwidowanie zmian chorobowych. Następnie trzeba jeszcze założyć plombę i to wszystko. Leczenie kanałowe wykonuje się przy zaawansowanej próchnicy. Zadaniem dentysty jest wtedy dokładne oczyszczenie kanału zębowego, który później wypełnia się przy użyciu pasty stomatologicznej. Na koniec zakładane jest wypełnienie.

Leczenie zębów

Wysoka jakość leczenia oraz niskie ceny przyciągają pacjentów z całej Europy. Należy pamiętać, że koszty leczenia są nawet kilka razy niższe niż na zachodzie Europy. To właśnie z usług dentystycznych najczęściej korzystają zagraniczni pacjenci. Za jedną plombę trzeba u nas zapłacić 150-200 zł. Natomiast aparat ortodontyczny kosztuje 2000-3000 zł za jeden łuk. Metalowe aparaty w Wielkiej Brytanii potrafią kosztować nawet 2 tys. funtów, dlatego różnica jest naprawdę bardzo duża. Nie mówiąc już o aparatach porcelanowych, których ceny sięgają 3 tys. funtów.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku mostów protetycznych. Niskie koszty leczenia to jednak nie wszystko, ponieważ pacjentów przyciąga również bardzo wysoka jakość leczenia. Polscy stomatolodzy są uznawani za jednych z najlepszych na świecie. Jednak przy zaawansowanej próchnicy może nie pomóc nawet najlepszy dentysta Gliwice.

 

Dodaj komentarz