ZeboPL – data urodzenia, twarz, imię i nazwisko

zebopl

ZeboPL – jeden z najpopularniejszych i najbardziej tajemniczych polskich YouTuberów

Prawdopodobnie niewielu osobom młodego pokolenia trzeba przedstawiać ZeboPL. Zdarza się jednak, że osoby starsze lub po prostu nie przebywające tak często w Internecie nie znają tego pseudonimu. Tymczasem ZeboPL należy do grona czołowych przedstawicieli polskich twórców na YouTubie, w tym kanałów typu commentary. Liczba subskrybentów w jego przypadku przekracza 1,5 miliona, co czyni go jednym z najpopularniejszych autorów w tej kategorii. Jednocześnie jest owiany nie lada tajemnicą. Ile lat ma ZeboPL? Jak ma na imię ZeboPL? Tego nie wie nikt! Odbiorcy znają wyłącznie pseudonim, który – w odróżnieniu od wielu nicków – nie sugeruje ani imienia, ani nazwiska, ani nawet kręgu zainteresowań autora. Wiele pozostaje więc w domyśle.

ZeboPL – krótka charakterystyka kanału i twórcy

link do kanału twórcy: https://www.youtube.com/@zembol632

występuje w kreacji człowieka z głową zebry. Nikt nie może więc powiedzieć, ze zna twarz ZeboPL-a. To już po części pokazuje charakter jego kanału i działalności – bez wątpienia humorystyczny, a nawet sarkastyczny. Jego materiały to monologi, w których autor pozwala sobie na – niekiedy bardzo dosadną – ocenę postępowań innych twórców na YouTubie. Porusza też szerszą tematykę – opiniuje skandale ze świata show-biznesu czy wydarzenia polityczne i gospodarcze. Często wyraża dość kontrowersyjne opinie, czym bez wątpienia zjednuje sobie spore grono ludzi, ale dla wielu staje się też wrogiem i celem krytyki. Twórca wyraźnie umie podsycać ciekawość publiki. Robi to regularnie, na przykład informując że właśnie teraz zostanie ujawniona jego – tak mówi sam ZeboPL – twarz. Koniec końców jej nie pokazuje, co z jednej strony rodzi frustrację, a z drugiej zachęca odbiorców do ponownych odwiedzin na kanale. ZeboPL prowadzi dwa kanały na YouTubie: komentatorski i gamingowy. Oprócz tego ma profil na Instagramie, na którym jednak nie publikuje od dawna, ale to nie zmienia faktu, że dwie dostępne fotografie posiadają większą liczbę polubieni niż wiele zdjęć z innych popularnych profili.

Czy ZeboPL jest influencerem?

zebopl
Miniaturka autorstwa: https://tiny.pl/w5w97

W tych czasach definicja słowa „influencer” nieco się rozmyła. Nie jest to tyle autorytet społeczny, co twórca internetowy o dużym zasięgu swoich materiałów i tym samym sporym wpływie na opinie społeczną. Agencje reklamowe – w imieniu producentów różnych produktów – kontaktują się z takimi twórcami, proponując im współprace reklamowe. W ten sposób – za pośrednictwem influencera – zyskują dostęp do tysięcy odbiorców, którzy – o ile kampania zostanie dobrze przemyślana – już na wstępie wykazują duże zainteresowanie przedstawianym produktem. Czy w tym kontekście ZeboPL jest influencerem? Bez wątpienia można go do tej kategorii przypisać. Dysponuje przecież dostępem do półtora miliona odbiorców, z których pewnie jakaś część zdecydowałaby się na zakup poleconego przez niego produktu bądź usługi.

 

ZeboPL – data urodzenia, imię, twarz… Czyli czego nie wiemy o tym youtuberze i jakie to ma znaczenie?

Bez wątpienia tajemnicza aura rozsiana wokół influencera ZeboPL może być zwinnym zabiegiem PR-owym. Okazuje się bowiem skuteczna w ciągłym rozszerzaniu grona odbiorców. Kanał twórcy – mimo wielu lat jego działalności – nadal posiada duży potencjał wzrostu, co z pewnością dla wielu reklamodawców stanowi nie lada kąsek.

Dodaj komentarz