Pies z problemami żywieniowymi w domu z dziećmi – czy to problem?

pies z problemami żywieniowymi

Pupil w domu to wielkie szczęście, ale też duża odpowiedzialność. Jednym z kluczowych aspektów, na jakie należy zwrócić uwagę posiadając czteronożnego pupila jest odpowiedni dobór produktów bo jak należy pamiętać, pies z problemami żywieniowymi wymaga specjalnej opieki.

Dzieci w domu a pies z problemami żywieniowymi

Każde dziecko wychowujące się w domu z psem od najmłodszych lat uczy się odpowiedzialności i dyscypliny. Posiadanie psa w domu zdecydowanie w pozytywny sposób wpływa na rozwój dziecka. Sytuacja komplikuje się jednak, gdy pies ma różnego rodzaju problemy żywieniowe. Należy wówczas zwracać szczególną uwagę zarówno na niego, jak i dziecko obecne w domu. Uświadomienie dziecka, że podając psu różnego rodzaju szkodliwe dla niego produkty, wpływa się na jego zdrowie, jest bardzo ważne. Gdy pies z problemami żywieniowymi jest członkiem naszej rodziny, dziecko powinno być w pełni świadome, które produkty i o jakich porach są dla niego przeznaczone. W domu, w którym obecne jest zarówno dziecko, jak i pies najważniejsza się więc postawa rodziców, którzy swoim zachowaniem powinny dawać dziecku dobry przykład.

Pies z problemami żywieniowymi to spory kłopot. Na tego rodzaju psa należy zwrócić znacznie większą uwagę niż w przypadku w pełni zdrowego zwierzęcia. Sytuacja może skomplikować się, jeżeli w domu obecne są dzieci, które nie rozumieją jeszcze do końca kwestii związanych z karmieniem psa. Do największych zagrożeń ze strony dzieci należy właśnie dokarmianie psa niezdrowymi przekąskami. W takiej sytuacji należy mieć zarówno dziecko, jak i zwierzę, pod stałą obserwacją. Bardzo ważne ze strony rodziców jest wytłumaczenie swoim pociechom, jakie produkty są szczególnie szkodliwe dla psa i czego nie powinny robić. Dziecko nie ma w pełni rozwiniętej świadomości na temat zdrowego odżywiania, dlatego warto poruszać z nimi ten temat. Dziecko musi wiedzieć, że niektóre produkty są szczególnie szkodliwe dla czworonoga i mogą prowadzić do znacznych problemów zdrowotnych.

pies z problemami żywieniowymi

Problemy żywieniowe psa

Każdy pies jest inny i może zupełnie inaczej reagować na podawane mu posiłki. Jeżeli pies ma problemy żywieniowe, nie chce jeść albo pokarm mu szkodzi, należy w pierwszej kolejności udać się do weterynarza, który określi przyczynę takiego stanu rzeczy. Istnieje także kilka istotnych zasad, których należy przestrzegać karmiąc psa. Przede wszystkim w żadnym wypadku nie należy podawać mu jedzenia przeznaczonego dla ludzi, gdyż to właśnie ono jest najczęstszą przyczyną dolegliwości pokarmowych. Do głównych produktów, których bezwzględnie nie wolno podawać pupilowi należy czekolada. Ponadto pies z problemami żywieniowymi powinien przyjmować posiłki mniej więcej o tej samej porze. Jedzenie powinno być wystawiane na okres maksymalnie 30 minut, po czym chowane z powrotem. Nie należy także podawać posiłków zbyt często, jak również bezpośrednio przed i po spacerze. Przekarmianie psa jest jednym z najczęstszych przyczyn jego dolegliwości pokarmowych. Warto również nagradzać psa. Idealną formą nagrody mogą być wegetariańskie przysmaki dla psa, które mają w swoim składzie wiele cennych wartości odżywczych.

Dodaj komentarz