Torby weekendowe – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie

torba weekendowa

Torby weekendowe świetnie sprawdzają się jako bagaż podręczny do samolotu, torba do pociągu czy samochodu. Wybierają je kobiety, które pakują się do szpitala przed narodzinami dziecka i osoby, które planują krótkie podróże różnymi środkami transportu. Na co zwrócić uwagę, wybierając swoją torbę weekendowa? Przede wszystkim na uniwersalność.

Wielkość ma ogromne znaczenie

Wybierając torbę weekendową na pewno przede wszystkim spojrzymy na jej wielkość. Nie ma sensu rzucać się od razu na największą torbę, ponieważ może się okazać, że będziemy w niej wozić powietrze. Dobrze przemyślmy, co zazwyczaj zabieramy na krótkie wyjazdy, gdzie jeździmy i co tak naprawdę potrzebujemy. Jeżeli jesteśmy fanami hoteli, to nie potrzebujemy wozić ze sobą ręcznika czy kosmetyków pod prysznic. Minimaliści wrzucają zazwyczaj dwie zmiany bielizny, dwie koszulki i ruszają na podbój świata, kobiety zwykle potrzebują więcej ubrań, ale przecież na dwa, trzy dni nie zabierają całej szafy. Po zastanowieniu się nad ilością rzeczy, które ze sobą zabieramy, możemy spokojnie zacząć szukać odpowiedniej torby. Wśród wielu dostępnych są zarówno ogromne torby, które na weekend pomieszczą całą rodzinę, jak i mniejsze, gdzie idealnie spakujemy się na wyjazd jednoosobowo.

torba weekendowa

Jak zorganizować torby weekendowe?

Torby weekendowe muszą zmieścić nasze rzeczy na dwa, trzy dni, niby nie dużo, a jednak dobrze jest mieć je zorganizowane w taki sposób, żeby wszystko można było łatwo znaleźć. Idealną opcją jest torba weekendowa, która będzie miała więcej niż jedną komorę. Do tego dodatkowe kieszonki, karabinki, wszystko to ułatwi porządkowanie i organizację naszych rzeczy. Możemy dzięki temu podczas wyjazdu dzielić od razu ubrania na czyste i brudne albo osobno spakować buty, a osobno odzież. No i łatwiej nam będzie szukać różnych rzeczy, jeśli na przykład te małe, drobne, trafią do dodatkowych kieszeni, a te najcenniejsze będą w wewnętrznej kieszonce zamykanej na zamek. Dobrze jest więc znaleźć taką torbę, która nam to ułatwi.

Materiał, wytrzymałość i wzory

Nie sposób nie wziąć pod uwagę jakości wykonanej torby. Na początku możemy spojrzeć na materiał, dobrze byłoby, gdyby był wodoodporny, a najlepiej to też łatwy do wyczyszczenia. Dzięki temu przy brzydkiej pogodzie nie będziemy musieli przejmować się tym, że nasza torba będzie brudna. Poza tym, dobrze jest wybrać wytrzymały materiał, bo taka torba będzie lądować na ziemi, w bagażniku, lukach bagażowych i tym podobnych miejscach, gdzie nie każdy będzie się z nią obchodził delikatnie. Na szczęście, takie torby tworzone są właśnie z myślą o tym, że różni ludzie mogą z nich korzystać i przerzucać w różne miejsca. Na koniec zostaje nam jeszcze wybór tego, jak ma wyglądać nasza torba. Czy ma być jednokolorowa? A może powinna się wyróżniać i powinniśmy postawić jednak na coś bardziej kolorowego i wzorzystego? Wszystko zależy od naszych upodobań. Im będzie bardziej wzorzysta, tym będzie nam łatwiej ją odróżnić od innych toreb na przykład na taśmie z samolotu.

Dodaj komentarz